Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Język obcy na nowy rok

Początek roku jest okresem mobilizacji. Sami sobie przyrzekamy dokonać głębokich zmian i nadrobić wszystkie dotychczasowe zaległości. Na liście noworocznych planów, niezmiennie na wysokich pozycjach, znajduje się hasło „nauczę się języka obcego”. Tylko jak się do tego zabrać?


Sprechen Sie..? Sprachen, VektorPostanowienie poprawy


Mocne postanowienie poprawy, to nie wszystko. Słowo zapisane ma zdecydowanie większą moc niż myśli, które hulają nam po głowie. Zacznij więc o wypisania swoich celów na ten rok. Samo „podszlifuję angielski” nie wystarczy. Precyzyjnie określ swój cel, np. „Do końca roku chcę uzyskać certyfikat CAE z angielskiego”, a potem rozpisz swój plan działań na mniejsze części m.in.: poszukać korepetytora, śledzić newsy BBC na Twitterze, obejrzeć sezon mojego ulubionego brytyjskiego serialu w oryginale, czytać angielskie blogi, umówić się na dodatkowe konwersacje, zapisać się na test, itp.

Gdzie jestem?

Żebyś wiedział od czego zacząć, najpierw musisz wiedzieć… gdzie jesteś. Najlepiej gdybyś zaczął od określenia poziomu swojej znajomości danego języka. Serwis e-korepetycje.net opublikował zestaw testów językowych, które pomogą Ci zdiagnozować w jakim stopniu znasz dany język.
Po kliknięciu w bazę testów, będziesz mógł wybrać język, który Cię interesuje. Do wyboru masz: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski i hiszpański.

Baza testów z języków obcych >> Sprawdź swój poziom!

Po wypełnieniu testu, zawierającego 40 zamkniętych pytań, dowiesz się, czy Twój poziom to A1 czy może C2 – z taką wiedzą łatwiej Ci będzie rozpocząć poszukiwania właściwego nauczyciela lub kursu.

Dobra oferta czyli jaka?


Wiesz już jaki jest Twój poziom znajomości danego języka. Teraz chcesz się zabrać za szukanie odpowiedniego wsparcia w nauce. W internecie najłatwiej znaleźć oferty osób i firm prowadzących zajęcia językowe. Wystarczy, że odwiedzisz stronę serwisu z ogłoszeniami, który umożliwi Ci wybór spośród tysięcy gotowych ofert korepetycji. Jeśli żadna z nich nie będzie do końca odpowiadała Twoim wymaganiom, poszukaj platformy, która umożliwi Ci szukanie, a także bezpłatne dodanie własnego ogłoszenia, informującego o Twoich potrzebach. Jednym z takich serwisów są e-korepetycje.net.

Dobra oferta nie zawsze jest droga. Wybierając prywatnego nauczyciela lub ofertę kursu, zwracaj uwagę na opinie – czasami pod zupełnie niepozornymi propozycjami zajęć z tzw. średniej półki, kryją się świetni nauczyciele i fantastyczne rekomendacje zadowolonych uczniów.
Przed podjęciem decyzji o wykupieniu lekcji, warto też umówić się z korepetytorem na zajęcia próbne, podczas których obydwie strony będą miały szansę zaprezentować swoje zasady i oczekiwania wobec nauki.

Do tanga zawsze trzeba dwojga?


Naukę języka, zwłaszcza gdy masz problemy z konkretnymi zagadnieniami, warto rozpocząć od lekcji indywidualnych. Korepetytor będzie mógł Ci poświęcić cały swój czas, a Ty nie będziesz się wstydził mówić o swoich trudnościach.
Zajęcia w większych grupach są szczególnie przydatne osobom, którym zależy na przystępnych cenach oraz takim, które akceptują, że podczas zajęć korepetytor będzie prezentował materiał na poziomie dopasowanym do kompetencji całej grupy.  Kursy grupowe są szczególnie ciekawą propozycją dla ludzi chcących podszkolić swój akcent. W towarzystwie innych studentów łatwiej się otworzyć i złamać blokadę w posługiwaniu się językiem obcym.

Powodzenia!

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy