Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Książka na dziś – Igła Ken Follet

Ken Follett jest jednym z najbardziej znanych autorów powieści szpiegowskich i historycznych. Do jego najsłynniejszych powieści należy „Klucz do Rebeki”, „Filary Ziemi”, „Trylogia stulecia” czy właśnie „Igła”. Powieść wydana została w 1978 roku i jest powieścią szpiegowską dziejącą się w czasach II wojny światowej. Choć nie należę do fanów powieści szpiegowskich, to dobra książka bez względu na gatunek potrafi mnie wciągnąć. Tak też było z „Igłą” Kena Folletta, która nie bez powodu uznawana jest za jedną z najlepszych powieści szpiegowskich.

ken follet igła recenzjaNa początku w mojej biblioteczce znalazły się inne książki autorstwa Kena Folletta, takie jak „Filary Ziemi” i „Trylogia stulecia”. Bardzo spodobało mi się traktowanie historii przez autora, który prezentuje rozbudowane tło historyczne oraz postacie znane z kart historii. O „Igle” czytałam same pochlebne recenzje, postanowiłam więc zapoznać się i z tą książką Kena Folleta. Na pewno nie zawiodłam się pod kątem oddania historycznego tła. Fabuła toczy się w Wielkiej Brytanii pod koniec wojny. Cały świat zmęczony jest wojną, mieszkańcy Anglii choć są daleko od frontu, to również przeżywają ciężar wojny. Follett oddał nastrój panujący w ówczesnym czasie – poczucie zagrożenia, niepewność jutra oraz obawa przed utratą najbliższych.

Na tym, jakże ciekawym tle, rozgrywa się nie mniej fascynująca fabuła. Igła – czyli niemiecki szpieg o tym kryptonimie posiada informacje, które mogą zmienić losy wojny. Choć scenariusz może wydawać się banalny i nieco schematyczny, to opisywane wydarzenia i losy głównych bohaterów trzymają w napięciu. Pod koniec książki czytelnik bardziej sympatyzuje z czarnym bohaterem niż Anglikami. Cóż, zakończenie jest zaskakujące i przychodzi szybciej niż byśmy chcieli.

Podsumowując, książka idealna dla miłośników historii szpiegowskich, choć nie tylko. Osoby uwielbiające wartką akcję, ciekawie wykreowanych bohaterów i dobrze opisaną historię z pewnością będą mieć sporo przyjemności czytając tą książkę.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy