Streszczenia-lektur

Książka odsłaniająca tajemnice życia w Japonii

Książki podróżnicze zarezerwowane są dla osób interesujących się danym państwem, regionem czy miejscem. Jednak książka „Bezsenność w Tokio” Marcina Bruczkowskiego jest literaturą, która zainteresować może wszystkich czytelników. Zgodnie z tytułem, autor opowiada o swoich młodzieńczych latach spędzonych w Japońskiej stolicy. Jeżeli ktoś myśli, że jest to kolejna książka opisująca suche fakty o tym „dziwnym” kraju, to jest w błędzie. Literatura ta jest jedną z najbardziej interesujących relacji z podróży, z jaką można się spotkać. Jest to jeden z najlepszych polskich przykładów literatury współczesnej specjalizujących się w relacjach podróżniczych.

Literatura, która może być podręcznikiem dla podróżujących po Japonii

Książka „Bezsenność w Tokio” jest niezbędna dla tych, którzy interesują się kulturą japońską i jej wszystkimi aspektami. Autor opisuje swoje kilka lat, które przeżył w Tokio. Opowiada więc o zaletach tego kraju, z czym mogą się spotkać obcokrajowcy i na co powinni uważać. Dodatkową zaletą jest świeżość języka i humor tej literatury. Dzięki tej bezpośredniej relacji można poznać kulturę japońską i styl życia tamtejszych mieszkańców. Choć opisane wydarzenia zdarzyły się kilkanaście lat temu, to pewne rzeczy z pewnością się nie zmieniły. Dlatego ta literatura jest szczególnie polecana dla tych, którzy planują spędzić w Japonii dłuższy lub krótszy okres czasu.

Fabuła książki

Książka ta wciąga nie tylko stylem pisania ale również fabułą. Czytelnicy mogą śledzić losy głównego bohatera Polaka, który pracuje, mieszka i poznaje przyjaciół w Tokio. Jego życie pełne przygód i ciekawych wydarzeń sprawia, że samemu chciałoby się tam znaleźć. Główny bohater pracuje jako nauczyciel i informatyk w stolicy Japonii. Oprócz znajomości z tubylcami, spędza czas z Amerykaninem, Irlandczykiem oraz Polką. Wraz z nimi imprezuje, wyjeżdża na wakacje i spędza czas. Najciekawsze opowieści w książce dotyczą całego tła przedstawianych wydarzeń. Tak więc czytelnicy mogą się dowiedzieć, na jak małych powierzchniach mieszka się w Japonii, czym jest Przyjaciel Kalorii i jakie problemy można napotkać w łaźni. Dodatkowo, czytelników mogą zainteresować  w książce  polskie akcenty alkoholowe.