Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, gdy panuje koronawirus, czyli przydatne rady dla rodziców i uczniów

Niestety obecnie możemy mówić o pandemii koronawirusa, my jednak nie skupimy się na aspektach ochronnych. Warto jednak pamiętać, że w końcu ten trudny czas się skończy i nastąpi powrót uczniów do szkolnej rzeczywistości. Dlatego też obecnie wolnego czasu absolutnie nie mogą oni traktować jako ferii, a zasadniczo koronaferii, lecz wykorzystać do nauki i przygotowania się do egzaminu na zakończenie 8 klasy. Dlatego też przygotowaliśmy, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców przydatny rady jak wykorzystać wolny czas.

nauka w czasie koronowirusaBo są repetytoria i pomoce naukowe

Tyle się mówi, że dzieci powinny wykorzystać wolne od szkoły do uczenia się czy nadrabiania zaległości, ale nadal do wielu to nie przemawia. Warto wiedzieć, że jeżeli teraz uczniowie nie podejmą nauki, to może się okazać, że rok szkolny zostanie przedłużony, w końcu cały materiał trzeba przerobić. Szczególnie muszą o tym pamiętać ósmoklasiści, bo czeka ich egzamin. Dlatego też polecamy Wam naukę, zamiast oglądania tv czy robienia selfie. Możecie skorzystać z różnych repetytoriów czy też innych pomocy naukowych. Na pewno egzamin ósmoklasisty z pomocą Nowa Era zakończy się sukcesem, oczywiście pod warunkiem, że się przyłożycie. Pamiętajcie też, że nie tylko Wy musicie się uczyć podczas tego „wolnego”, w końcu inni, choćby Wasi rodzice, też pracują, choć często w domu. Zatem warto rozwiązywać testy, przykładowe zadania, ale też poszerzać swoją wiedzę. Dzięki temu zaraz po powrocie do szkolnej ławki nie okaże się, że zmarnowaliście czas na bezproduktywne siedzenie w domu, lecz rzeczywiście się uczyliście, a to zostanie nagrodzone nie tylko przez dobre oceny, ale i dobry wynik egzaminu, co z kolei będzie skutkować dostaniem się do renomowanej szkoły średniej.

Czas na nadrabianie zaległości

Wielu uczniów ma zaległości. Dlatego też należy ten wolny czas wykorzystać do ich nadrabiania. Dzięki temu nie będziecie musieli obawiać się powrotu do szkoły czy czekającego Was egzaminu ósmoklasisty. Jeżeli nie rozumiecie jakiegoś zagadnienia czy przedmiotu, to zawsze możecie poprosić o pomoc rodziców, którzy na pewno z chęcią je wytłumaczą. To naprawdę świetna okazja, której nie warto zmarnować. Dodatkowo możecie z rodzicami przerabiać dalsze zagadnienia, zatem będziecie zwyczajnie „do przodu”. Pamiętajcie, że dużo na tym zyskujecie, wszak aby dostać się do dobrej szkoły konieczne jest otrzymanie z egzaminu wysokiego wyniku.

Platformy edukacyjne – idealna opcja dla uczniów

Wiele szkół, ale również MEN uruchomiło platformy edukacyjne, dzięki którym możecie się uczyć. Co także bardzo ważne takie platformy są bardzo łatwe w obsłudze, a ich interface czytelny. Zatem warto skorzystać z takiej opcji, a zasadniczo nie tylko warto, ale i trzeba. Ponadto należy uczestniczyć w lekcjach online. Otóż to nie tylko fajny pomysł, ale zwyczajnie Wasz obowiązek, w końcu to nie ferie czy wakacje, no chyba, że wolicie mieć zaległości, ale wtedy rzeczywiście może się okazać, że wakacje zostaną skrócone, w końcu musicie być odpowiednio przygotowani d egzaminu. Tutaj również dużą rolę odgrywają rodzice, którzy powinni przypilnować dzieci, aby te korzystały z platform edukacyjnych.

Sprawdź wiedzę swojego dziecka

Aktualnie i dorośli często mają mniej pracy, chyba, że pracują w handlu czy służbie zdrowia. Ale jeżeli jednak macie odrobinę więcej czasu, to warto na bieżąco sprawdzać postępy dzieci w nauce. Bądźmy szczerzy, większość z nas na co dzień nie ma tyle czasu, jednak teraz można w większości przypadków go znaleźć. Dlatego radzimy, by po zajęciach online czy wykonywaniu ćwiczeń w repetytoriach, przepytać dziecko. Oczywiście warto też pomóc mu w nadrobieniu zaległości szczególnie z zagadnień, z którymi same sobie nie poradzi. Wystarczy tylko godzina czy dwie dziennie, a już efekty będą naprawdę imponujące.

Egzamin ósmoklasisty jest bardzo ważny i uczniowie nie mają co liczyć, że zostanie przełożony, dlatego też ten czas, który spędzacie w domu powinniście wykorzystać na naukę czy nadrabianie zaległości. Możecie skorzystać w pomocy naukowych, platform edukacyjnych, lekcji online. Czas najwyższy też zacząć czytać zaległe lektury.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy