Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Władca Pierścieni

Ta książka z gatunku fantasy w ostatnich latach zyskała rozgłos, głównie za sprawą jej ekranizacji przez Petera Jacksona. Powieść ta jest niewątpliwie jedną z najważniejszych książek w literaturze współczesnej, która jest wyśmienitą literaturą i dobrą lekcją o życiu. J. R. R. Tolkien poświęcił temu dziełu literackiemu wiele lat, dzięki czemu powieść stała się majstersztykiem w dziedzinie literatury i szybko weszła do kanonu literatury współczesnej.

Fabuła książki

Książka Tolkiena Władca PierścieniTo wędrówka Froda Bagginsa wraz z towarzyszami przez krainy Śródziemia. Ich celem jest zniszczenie pierścienia, który pozwala na rządzenie światem. Pierścień ten daje niesamowitą potęgę, przez co staje się pożądany przez wiele osób. Podczas wędrówki po krainie Śródziemia członkowie wyprawy przeżywają przygody i spotykają kolejne ludy i postacie, które pomagają im lub są wrogo nastawione. Pierścień jest sprawcą wielu wydarzeń, które opisane są w tomach: „Drużyna Pierścienia”, „Dwie Wieże” i „Powrót Króla”. Każda z tych książek pokazuje mistrzowsko skonstruowany świat oraz ciekawych bohaterów. Głównym tematem tej książki jest walka dobra ze złem, poruszane są również ponadczasowe tematy przyjaźni, lojalności i bohaterstwa.

Nawiązania do książki

Bez wątpienia można powiedzieć, że książka to obowiązkowa literatura dla fanów fantasy i pozostałych czytelników. Jest to jedna z najważniejszych powieści literatury współczesnej. Zarówno świat przedstawiony w powieści, jak i bohaterowie, styl pisania odegrały znaczącą rolę we współczesnej sztuce. Oprócz słynnej ekranizacji powieści powstał film animowany oraz wiele gier. Wielu autorów fantasy oraz innych gatunków literatury inspiruje się twórczością Tolkiena w swoich dziełach literackich.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy