Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Streszczenie lektury „Nasza mama czarodziejka”

Joanna Papuzińska – urodzona w 1939 r. w Warszawie, polska poetka, autorka bajek, utworów i wierszy dla dzieci. Do jej najbardziej znanych utworów należą „Nasza mama czarodziejka”, „Jesienna Przygoda” oraz cykl opowiadań o Rokisiu. Utwór „Nasza mama czarodziejka” został wydany w 1968 roku.

Streszczenie lektury „Nasza mama czarodziejka”

nasza mama czarodziejka streszczenie lekturyW mieście pojawił się wielkolud, który zajął cały park i nikt nie miał do niego wstępu. Mama poszła skrzyczeć wielkoluda, żeby przestał go zajmować i oddał dzieciom, które chciałyby się w nim bawić. Wówczas zauważyła, że olbrzym ma dziurawą kurtkę i postanowiła ją zszyć. Jednak przypadkowo ukłuła wielkoluda, z którego zaczęło schodzić powietrze. Okazał się on nadętym chłopcem, który został ukarany za bycie nieznośnym.

Księżyc zbytnio zbliżył się do miasta i zniszczył jedną z wież. Na szczęście mama czarodziejka naprawiła ją za pomocą ciastek i skórek z cytryny. Przestrzegła też księżyc, żeby uważał na przyszłość. W następny weekend rodzina wybrała się na wycieczkę statkiem. Niestety nadciągały czarne chmury, mama poprosiła rybaków by złowili chmury w sieci, następnie wyprała ją w morzu i na niebie były już białe obłączki.

W miejscowości Makowice pojawił się dinozaur, mama ochroniła i ugościła je przed mieszkańcami. Następnie biolodzy wzięli go do warszawskiego zoo. Podczas spędzania wakacji nad morzem mama pomaga też sośnie w odzyskaniu cienia, chłopcom w naprawieniu drewnianej ciężarówki oraz starej dzwonnicy, którą naprawia i nie grozi jej już zawalenie.

Podczas imienin mamy, poduszki z tapczanu biorą całą rodzinę w lot nad miastem. Dzięki temu tata w końcu przekonał się do czarów w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge
Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy