Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Szczególne książki – czyli literatura według Umberto Eco

Kiedy dzieła literackie wychodzą spod pióra człowieka obeznanego na wielu polach kultury, to czytelnicy mogą spodziewać się wspaniałej literatury. Umberto Eco to wszechstronnie wykształcony filozof, historyk, dziennikarz i semiotyk. Swoją bogatą wiedzę przelewa na kartach swoich książek. Dzięki temu jego dzieła literackie służą nie tylko do rozrywki, ale również poszerzenia horyzontów myślowych.

literatura ecoKsiążki poważne i mniej poważne

Umberto Eco jest znany przede wszystkim jako twórca książki „Imię róży”. Powieść ta majstersztykiem literatury, pokazującym tajemnice pewnego klasztoru. Oprócz tego w swoich książkach Umberto Eco porusza również inne tematykę, zgrabnie się w niej poruszając. „Wyspa dnia poprzedniego” to książka o Europie okresu baroku. Eco odtworzył tą epokę pełną przepychu w niemal każdej dziedzinie kultury. „Wahadło Foucaulta” opowiada o ludziach zafascynowanych tajemnicami i sekretami, oraz pokazuje do jakich może ta pasja doprowadzić skutków. Wydane zostały również eseje Umberta Eco z publikacji w „L’Espresso” w kilku dziełach literatury „Zapiski na pudełku od zapałek”. W krótkich tekstach autor porusza najróżniejsze tematy, czasami bawiąc czytelników, innym razem wprawiając w zadumę.

Życie Umberta Eco

Urodził się on w 1932 w Alessandrii. Oprócz twórczości literackiej zajmuje się również wykładaniem na Uniwersytetach we Florencji i Bolonii, gdzie jest profesorem. Umberto Eco to jeden z najbardziej znanych twórców literatury współczesnej, dlatego nie dziwi pokaźna ilość nagród i tytułów, jakie otrzymał.

 

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy