Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Recenzje, opisy..jak wybrać książkę

Czytanie książki jest czynnością, która nie tylko nas pochłania bez reszty. Również nasz drogocenny czas poświęcamy właśnie na to. Jak wybrać i wyszukać książkę, aby ten czas nie był zmarnowany? Ja wolę nie sięgać w ciemno po lekturę. Kilka sposobów na znalezienie idealnej książki dla nas..

Recenzje książek

Szukamy opinii o właściwie każdym produkcie, dlaczego więc nie poszukać czegoś o literaturze? Po znalezieniu interesującej nas książki możemy dowiedzieć się, co o danej książce piszą na forach internetowych lub czytamy krótki opis recenzentów i dziennikarzy. Oczywiście opinii o książce nie warto zgłębiać, ponieważ łatwo natrafić na spoilery. Warto przeczytać krótki opis przed sięgnięciem po książkę a po jej przeczytaniu można doczytać, jakie spostrzeżenia mieli inni.

Znajomi

Uwielbiam czytać coś z polecenia znajomych, szczególnie tych których gust mamy zbieżny. W ten sposób można natknąć się na sprawdzoną pozycję a przy okazji mamy często również gotowy egzemplarz.

Zasłyszane

To jest również ciekawy sposób na wyszukanie ciekawej literatury. Informacje o książkach można znaleźć na różnych stronach, przypadkiem w wywiadzie ulubionej pisarki czy w biurowej kuchni podczas dyskusji o książkach. W ten sposób można znaleźć naprawdę ciekawe pozycje.

znaleźć książkę idealną

Co wpisać w google?

Na to pytanie często próbuję sama sobie odpowiedzieć. Próbuję i próbuję różnych haseł, w końcu jakieś podpowiada interesujące wyniki. Oczywiście ten sposób ma swoją wadę – trzeba przebić się przez natłok informacji i wyników, by znaleźć perełkę. Nieraz nie jest to łatwe, ale po tym małym zwycięstwie, satysfakcja jest ogromna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge
Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy