Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Czarna owieczka Jan Grabowski


streszczenie czarna owieczkaLektura dla I klasy „Czarna owieczka” napisana przez Jana Grabowskiego opowiada o niezwykłym wychowaniu małej owieczki Metki. Książka traktuje również o tolerancji oraz o przyjaźni między ludźmi i zwierzętami.

O czym opowiada książka „Czarna owieczka”?

1. Bliźniaczki Zosia i Wisia były córkami listonosza Popiołka. Miały owce a wśród nich swoją pupilkę Perełkę, która była czarną owcą. Perełka chodziła z nimi i była przywiązana do dziewczynek. Pewnego dnia zdarzył się wypadek, w którym zginęła Perełka. Zosia i Wisia były bardzo smutne, gdyż osierociła malutką owieczkę Metkę, która była zbyt mała na karmienie butelką

2. Sąsiad dziewczynek zaproponował że suka Wierna wychowuje szczeniaczka Misia i może się zaopiekować owieczką-sierotką. Dziewczynki przyniosły owieczkę, a Wierna przeniosła je do swojej budy.

3. Zosia i Wisia odwiedzały Metkę i Wierną, jednak owieczka nie wychodziła z budy z powodu chłodu. Kiedy dni były cieplejsze, owieczka zaczęła wychodzić z budy. Metka była wychowywana z psami, dlatego zachowywała się jak pies. Kiedy Miś gonił kury, Metka też to robiła.

4. Miś i Metka wspólnie bawili się, dostawali jednak inne jedzenie, Miś kości w swojej misce, natomiast Metka skubała trawę.

5. Latem dziewczynki stwierdziły, że Metka jest wesoła i rozbrykana i nie zachowuje się jak typowa owca, jak na przykład jej mama Perełka. Dziewczynkom to jednak nie przeszkadzało, przeciwnie były bardzo zadowolone z tego, że mają tak niezwykłą owieczkę.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy