Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Książka najlepszym przyjacielem człowieka


KsiążkiKsiążki
pozwalają nie tylko poznać nowe informacje, ale również wpływają na światopogląd i odczucia. Pod wpływem literatury możemy przeżywać niesamowite przygody w wyobrażonym świecie. Książki bawią nas, wzruszają, inspirują i zachęcają do nowych działań.

Książki dziedzictwem ludzkości

Książki są niewyobrażalnym bogactwem cywilizacji ludzkiej. Ludzie od początku swego istnienia mieli potrzebę zapisywania swojej wiedzy oraz najważniejszych aspektów swojego życia. Choć literatura powstała dopiero po poznaniu pisma i materiałów niezbędnych do jego zapisywania, to wcześniej sztuka oraz rzemiosło były surogatami książek. Literatura pozwoliła nam poznać historię i kulturę naszych przodków z najróżniejszych kręgów kulturowych.

Globalna literatura

Dziś można mówić o tym, że literatura współczesna ma globalny zasięg. Nie znaczy to, że dotyczy jej komercjalizacja i ujednolicenie, choć w pewnym stopniu na pewno. Książki wydawane są na całym świecie, te co popularniejsze wchodzą do kanonu literatury  i gromadzą czytelników z całego świata. Zachęcam do bliższego zapoznania się z historią książek jak i poszczególnymi dziełami literackimi.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy