Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Książki dla dzieci

Choć czytelnictwo spada na łeb na szyję, to jednak są pewne grupy osób którym czytanie jest niezbędne dla życia. Aby nasza pociecha również należała do grona takich osób, a warto to dla niej zrobić, powinniśmy podsuwać jej książki ciekawe, które są świetnie napisane i po prostu dobrze się je czyta.

Najmłodsi czytelnicy

Co prawda, odbywa się od wielu lat i wzrasta świadomość na temat czytania dzieciom, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z pozytywnego wpływu interakcji z książką. Czytanie książek maluchom, kiedy same nie umieją jeszcze czytać, pozwoli im zapoznać się wstępnie z literaturą piękną. Pamiętajmy, aby wybierać odpowiednie książki, które zaciekawią nasze dzieci. Ponadto ważny jest także sposób czytania tych książek. Jak najbardziej wskazane są rekwizyty i ciekawa intonacja głosu. Dzięki takiemu podejściu literatura stanie się dla dziecka pasjonującą podróżą po ciekawych krainach i spotkaniach z niesamowitymi bohaterami.

Książki dla dzieci

Trzeba powiedzieć, że rynek książek dla dzieci w ostatnim czasie nieco się ożywił. Niewątpliwą zasługą była „potteromania” sprzed kilku lat. Książki o „Harrym Poterze” nie tylko zyskały milionyczytelników na całym świecie, ale również zachęciły dzieci do dalszych poszukiwań dzieł literackich. Wkrótce po tym rynek zalały dzieła literackie o czarodziejach, a ostatnimi czasy książki o wampirach spopularyzowane w serii książek autorstwa Susan Mayer. Choć książki te należą raczej do kultury popularnej niż tej ambitniejszej, to i tak lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Dzięki takiej zachęcie dzieci z pewnością będą chciały odkryć więcej książek i zostać stałymi czytelnikami.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy