Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Książki o książkach

Choć może to brzmieć dziwnie, książki o książkach są bardzo ważną częścią literatury. Autorefleksja i krytyka literacka jest w literaturze bardzo ważna, a nawet niezbędna. Stąd trzeba poświęcić kilka słów dziełom literackim skupiającym się na literaturze.

Jakie są rodzaje książek o książkach?najpopularniejsze książki

Niestety, najbardziej popularną w powszechnej opinii książką o książkach są różnego streszczenia i tzw. bryki. Książki analizujące książki mogą jednak przybrać bardziej ambitną formę. Krytyka, studia porównawcze czy analiza treści należą do lektur literaturoznawczych, które w sposób ciekawy pozwalają nam lepiej zrozumieć dane dzieło literackie. Takim przeglądem zajmują się nie tylko naukowcy, ale sami twórcy dzieł literackich, jak choćby Czesław Miłosz czy Umberto Eco. Książki o książkach mogą przybrać formę literatury pięknej. Książka występująca w roli głównej gościła w wielu dziełach. Fascynacja i inspiracja książką prowadzi nieraz do rozmaitych wydarzeń, w przeważającej formie kończą się one na zbrodniach. Tak jest zarówno w dziele Umberto Eco „Imię róży” czy „Klubie Dantego” autorstwa Matthew Pearl’a.

Co nam da zaczytywanie się w autobiografie książek

Nie tylko literaturoznawcy i poloniści mogą sięgać po różne analizy i studia nad dziełami literackimi. Przeciętny czytelnik również może czerpać wiele przyjemności z sięgnięcia po ten rodzaj dzieł literackich. Poznanie szczegółów powstania danej książki lub analiza treści pozwoli wrócić w nieco inny sposób do ulubionej książki a także lepiej zrozumieć przekaz autora. Autobiografie książek bywają zresztą lekturą nie mniej pasjonującą niż samo dzieła literackie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge
Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy