Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Książki wchodzą w XXI wiek, czyli… Internetowy antykwariat

Wypełnione zapachem tysięcy opasłych tomisk antykwariaty powoli odchodzą do lamusa. Dobitnie przekonują się o tym właściciele tych obiektów, odnotowujący coraz mniej klientów. Wszyscy oni przechodzą bowiem do… internetu.

ksiazki-wchodza-w-xxi-wiek-czyli-internetowy-antykwariatInternetowy antykwariat, idealny sposób na brak czasu

Internetowy antykwariat to przede wszystkim duża oszczędność czasowa. Wielu z nas z pewnością posiada książki, z którymi nie wie co zrobić. Raz przeczytane, zajmują miejsce na półce, które mogłaby zająć nowa pozycja. Pomimo tego, że chcemy się jej pozbyć, nie wiemy gdzie znajduje się okoliczny antykwariat, więc sprawa utyka w martwym punkcie. Czasami antykwariatów nie ma w… całym mieście. Powoduje to ogólne zniechęcenie do tego typu działalności, więc ciekawe książki, na które z łatwością znaleźliby się chętni, tkwią przez lata zakurzone. Na szczęście, nadeszła książkowa rewolucja, którą są… antykwariaty zlokalizowane w internecie. Jeden z takich antykwariatów można znaleźć na przykład tu: https://skupszop.pl/  .

Zalety internetowego skupu książek

Wygoda to niezaprzeczalnie największa zaleta skupu książek odbywającego się przez internet. Dzięki jasno określonym zasadom, nie musimy z niepewnością pakować przeznaczonych do sprzedaży książek – na stronie internetowego skupu lista możliwych do sprzedaży książek jest czytelnie określona. Oprócz tego, już nie musimy więcej iść do antykwariatu na nogach. Przyjeżdża po nie… kurier. Dzięki temu do nas pozostaje jedynie udanie się pod drzwi naszego domu bądź mieszkania. Bardzo proste!

Wyższe ceny skupu są zagwarantowane poprzez niższe koszty utrzymania – antykwariat nie jest zlokalizowany w starówce w centrum miasta, gdzie wysoki czynsz powoduje konieczność obniżania cen skupu książek od klientów. Korzystają na tym wszyscy. To także niezwykła wygoda, ponieważ wszystkie szczegóły możemy dograć w zaciszu własnego domu, o dowolnej porze.

Na czym polega internetowy antykwariat?

Pierwszym krokiem jaki należy uczynić celem sprzedaży książki w internetowym antykwariacie jest wprowadzenie jej numeru ISBN do specjalnie w tym celu stworzonej wyszukiwarki. Wyszukiwarka ta znajdzie pośród tysięcy pozycji nasz egzemplarz, oraz przedstawi nam gwarantowaną ofertę kupna. Kolejnym krokiem jest dodanie jej do „koszyka sprzedaży” tak, aby osiągnąć minimalną cenę kupna. Górnej granicy nie ma, toteż mamy pewność, że skup odkupi od nas naprawdę wszystko! Następnie wybieramy formę wysyłki. Antykwariaty mają minimalną kwotę sprzedaży, powyżej której pojawia się możliwość darmowego odbioru naszej kolekcji przez kuriera. Wynosi on zazwyczaj niewiele, bo w granicach około 40 złotych. Kolejnym krokiem jest wydruk lub przepisanie potwierdzenia, które następnie przekazujemy kurierowi. Pieniądze za sprzedane książki trafiają na nasze konto do 48 godzin.

Internetowy antykwariat – przyszłość jest w zasięgu ręki

Idea internetowego antykwariatu ukazuje nam niezwykłe możliwości drzemiące w internecie. Dzięki niemu instytucje, takie jak antykwariaty, otrzymują drugie życie, na czym korzystają wszyscy, a najbardziej czytelnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge
Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy