Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Pilot i ja – opracowanie lektury

Adam Bahdaj to znany pisarz, twórca wielu książek dla dzieci i młodzieży. Wśród jego najpopularniejszych dzieł są „Do przerwy 0-1”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Wakacje z duchami”. Wiele z jego książek zostało zekranizowanych jako seriale oraz filmy dla dzieci. Opowiadanie „Pilot i ja” opowiada o marzeniach oraz o sile wyobraźni.

streszczenie pilot i ja adama bahdajaO czym opowiada lektura „Pilot i ja?”

Chłopiec Waluś marzy o lataniu oraz żeby posiadać samolot. Na papierze często rysuje śmigłowce i inne samoloty. Pewnego dnia namalował samolot, a w nim pilota z wąsami. Wtedy pilot się ożywił i obiecał wziąć go, gdzie tylko zechce. Waluś chciał polecieć do cioci Eli do Olsztyna. Poleciał więc z pilotem, jednak podczas lotu niebo było pełne chmur i chłopiec się przestraszył. Okazało się też że pilot zabłądził, przez co Waluś namawiał pilota na zawrócenie do domu.

Z powodu braku benzyny Waluś z pilotem wylądowali na różowym obłoczku. Po chwili się przekonał że wylądował tam jego kolega, Felek Karolak. Felek odrzekł że jedzie do Łomży swoim śmigłowcem, gdyż odbywa się tam cyrk z słynnym gimnastykiem Piramido. Waluś z pilotem ruszyli jednak do Olsztyna. Waluś na szczęście dorysował pilotowi i sobie spadochron kredą, dzięki czemu bezpiecznie spadli do ogródka cioci Eli. Zmęczonych podróżników ciocia położyła do łóżka, jednak Waluś po przebudzeniu obudził się we własnym domu a obok niego na papierze był narysowany piękny samolot z pilotem.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy