Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą – opracowanie lektury


Lektura „Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą” autorstwa Agnieszki Fraczek została wydana w 2013 roku. Książka została wydana z okazji roku Juliana Tuwima, który był ogłoszony w 2003 roku przez Sejm RP. „Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą” jest zbiorem opowiadań, poezji i zagadek, które przybliżają postać poety Juliana Tuwima.

Autorka w tej książce skupia się na dzieciństwie Tuwima, opowiada o jego przygodach, psotach, stosunkach z siostrą, jakie miał zwierzęta i o tym, jakim był uczniem. Opowiadania są pełnymi humoru historiami z dzieciństwa Juliusza Tuwima, które pokazują że był on takim samym uczniem jak inne dzieci. Miał swoje dziecięce przygody, lubił psoty a niekiedy też wpadał w tarapaty. Zagadki i historyjki są dopełniane przez ciekawe, kolorowe ilustracje Joanny Rusinek. Dzieci w tej książce mogą poznać nie tylko najważniejsze wiersze Juliana Tuwima, ale również przy pomocy wierszowanych zagadek i rymowanek nauczyć się trudniejszych słów i faktów z życia poety.

Dzięki książce Agnieszki Fraczek uczniowie mogą nie tylko zapoznać się z biografią poety, ale również odkryć „ludzką” stronę literatury. Autorka w ciekawy sposób przybliża nie tylko świat znanych pisarzy ale również pokazuje i inspiruje do zabaw słowem i twórczości literackiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge
Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy