Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Harry Potter – książka która wstrząsnęła światem..czytelniczym

J.K. Rowling trafiła w sedno, tworząc postać Harry’ego Pottera, magiczny świat Hogwartu i walki z siłami zła. Seria książek zawojowała świat, o Harrym Potterze słyszał każdy, a każda kolejna książka stawała się bestsellerem niemal wszędzie tam, gdzie się pojawiła. Nie da się ukryć że seria miała ogromny wpływ na kulturę, literaturę oraz zainteresowania najmłodszych.

Kilka faktów o Harrym Potterze

Wszystko zaczęło się w 1997 roku, kiedy to wydany został pierwszy tom pod tytułem „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. W tomie tym czytelnicy poznają magiczny świat Hogwartu i jego bohaterów. Drugi tom został wydany rok później i nosił nazwę „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. W trzecim tomie „Harry Potter i więzień Azkabanu” czytelnicy mogą poznać więcej szczegółów na temat przeszłości głównego bohatera. Czwarty tom, „Harry Potter i Czara Ognia” został wydany w 2000 roku. Kolejne tomy to „Harry Potter i Zakon Feniksa”, który ukazał się w 2003 roku, „Harry Potter i Książę Półkrwi” w 2005 roku i ostatnia część „Harry Potter i Insygnia Śmierci” w 2007 roku.

Równocześnie z wydawaniem książek, do kin trafiały filmy o młodym czarodzieju i jego przyjaciołach. Zarówno seria książek, jak i każdy z filmów okazywał się wielkim sukcesem. Książki przetłumaczono na ponad 67 języków a ich nakład wyniósł w 2007 roku 325 mln egzemplarzy. Przez kilka lat mieliśmy do czynienia z prawdziwą potteromanią. Co ważniejsze, książki te zafascynowały dzieci i młodzież, które miały pasjonującą lekturę. Nie da się więc pominąć wpływu tej książki na wzrost czytelnictwa wśród najmłodszych. Sukces Harry’ego Pottera pokazał, jak wielkie jest zapotrzebowanie na ten rodzaj literatury. Obecnie możemy przebierać w tytułach, które zabierają nas w baśniowe światy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge
Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy