Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Literatura fantasy na wesoło

Terry Pratchett jest jednym z najpopularniejszych twórców literatury współczesnej, jego seria Świat Dysku to misternie skonstruowany świat absurdu, w którym wyciąga się najbrudniejsze tajemnice czarownic, krasnoludów i różnych stworów. Seria liczy kilkadziesiąt książek, z których każda zdobyła miliony czytelników na całym świecie.

Fantazyjny humor w literaturze

Autor znany jest z równie niekonwencjonalnych zachowań, co bohaterowie jego książek. Angielski humor dostał się również do fikcyjnego Świata Dysku, dzięki czemu książki Prachetta są jedyne w swoim rodzaju. Autor wiódł życie z pozoru spokojne i uporządkowane, jednak jeśli bliżej się jemu przyjrzeć, można zauważyć pewne wydarzenia podobne do tych z dzieł literackich opisujących Świat Dysku. W młodości Terry Prachett  interesował się astronomią i literaturą, z tej niezwykłej mieszanki inspiracji powstały jego niekonwencjonalne dzieła literackie. Sam Prachett w swoim życiu parał się dziennikarstwem w różnych gazetach oraz dodatkowymi pracami związanymi z pisarstwem literaturą.

Dzieła literackie autorstwa Prachetta cieszą się ogromną popularnością, można powiedzieć że seria Świat Dysku jest obecnie kultowa dla fanów literatury fantasy. Pierwszą z książek Prachett napisał w 1983 roku i zatytułował ją „Kolor magii”, nie zdobyła ona jednak popularności, dopiero kolejne dzieło literackie „Blask fantastyczny” odbiło się szerszym echem. Echo właściwie zmieniło się w tornado, które przyniosło w kolejnych latach kolejne tomy książek z serii Świata Dysku, które zostały przetłumaczone na 33 języki i zyskały miliony czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge
Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy