Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Nauka języka obcego poprzez czytanie książek

Metod na naukę języka obcego jest mnóstwo, niektórzy preferują skok na głęboką wodę i pobieranie nauk u native speakera. Inni z kolei wolą powolną i systematyczną naukę przy pomocy kursów i lekcji w szkołach językowych. Oba te sposoby warto wzmocnić poprzez różne aktywności w języku, w którym chcemy się podszkolić. Może to być słuchanie muzyki, oglądanie filmów lub czytanie książek w danym języku obcym. 

nauka języka obcego poprzez czytanie książekJakie książki czytać, by podszkolić się z języka obcego?

Odpowiedź na to pytanie zależy od naszego poziomu językowego. Jeśli jesteśmy początkujący, to dobrze zajrzeć do księgarni językowych. Tam można zakupić prozę, która posiada oznaczenie poziomu trudności stosowanego języka. Warto jednak zwrócić uwagę, że oznaczenia A/B/C w takich książkach dotyczą zasobu posiadanych słów a nie poziomu znajomości języka.

Innym sposobem jest czytanie książek, które bardzo dobrze znamy. Wtedy fabuła nie będzie dla nas obca i zrozumienie kontekstu zdań nie przysporzy nam trudności. Można też czytać równolegle książki w swoim rodzimym i obcym języku.

Osoby o bardziej zaawansowanej znajomości języka obcego mogą sięgać po książki trudniejsze, do takich będą należeć książki które osadzone są w specyficznych realiach, z gatunku fantastyki, science-fiction lub używająca niszowego języka np. slangu. Również literatura posługująca się humorem językowym, aluzjami oraz zabawą słowem zalecana jest dla osób, które dobrze opanowały dany język.

E-booki w języku obcym

Osoby posiadające czytnik e-booków mają wiele łatwiejszy dostęp do tytułów w danej wersji językowej. Dzięki sklepom internetowym możemy kupić dowolny e-book w języku, który nie jest dostępny w lokalnych księgarniach. Oprócz tego czytniki e-booków często wyposażone są w słownik wyrażeń obcych lub oferują możliwość ściągnięcia takiego słownika. Dzięki temu w trakcie czytania danej lektury, możemy na bieżąco sprawdzać dane słowo lub wyrażenie.

Nauka języka obcego poprzez czytanie książek jest metodą przyjemną szczególnie dla osób lubiących czytać. Ogromną satysfakcję przynosi czytanie książek w oryginale i odkrycie stylu pisania danego pisarza. Oczywiście do tego dochodzi praktyczny wymiar nauki słownictwa i konstrukcji gramatycznych.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy