Witajcie na stronie streszczenia-lektur- blogu o książkach i lekturach!

Streszczenie lektury Łowcy wilków


streszczenie lektury łowcy wilkówJames Olivier Curwood był pisarzem amerykańskim. Był pół-krwi Indianinem, co zaowocowało tym, że w swoich utworach porusza tematykę związaną z życiem i wierzeniami Indian. Do jego najbardziej znanych powieści zalicza się „Włóczęgi Północy”, „Szara Wilczyca”, „Łowcy wilków” oraz „Najdziksze serca”.

Opracowanie lektury – najważniejsze informacje

– Powieść „Łowcy wilków” została wydana w 1908 roku.

– Akcja powieści toczy się na terenie Kanady.

– Głównymi bohaterami jest Rod i jego przyjaciele, pół-Indianin Wabi oraz stary Indianin Mukkoki.

– Kontynuację losów bohaterów można poznać w książce „Łowcy złota”.

Streszczenie wydarzeń w książce „Łowcy wilków”

Ojciec Wabiego, anglik John Newsom, ożenił się z księżniczką indiańską, ściągając na siebie gniew plemion indiańskich. Sam Wabi został wysłany na uczelnię do Detroit. Tam był nieszczęśliwy, gdyż tęsknił za dziewiczą przyrodą i kanadyjskimi lasami. W trakcie nauki poznał jednak Rodericka Drew, który został jego przyjacielem. Roderick, dla przyjaciół Rod, był samotnie wychowywany przez matkę. Wabi zaproponował przyjacielowi polowanie na wilki, dzięki którym mogli zarobić sporo pieniędzy.

Przyjaciele Wabi oraz Rod postanawiają więc spędzić zimę na polowaniu na wilki. Kanadyjski rząd będzie wypłacał 15 dolarów od skóry wilka, więc mają nadzieję na zarobienie sporej sumy pieniędzy. Wędrują oni przez kanadyjskie lasy w poszukiwaniu łupów. Podziwiają oni dziewiczą przyrodę i rozmawiają o historii swoich rodzin. Rod dowiaduje się, że jego przyjaciel pochodzi z rodziny, która jest zwaśniona z innymi plemionami indiańskimi. Walka ta trwa od czasu, kiedy ojciec Wabiego rywalizował o rękę pięknej księżniczki Minnetaki z wodzem Woonga.

Przyjaciele muszą więc uważać zarówno na stada wilków, które ich atakują oraz nieprzyjacielskie plemiona indiańskie. Towarzyszy im stary Indianin Mykoki, który jest doskonałym myśliwym. Podczas wędrówki zdobywają skóry wilków oraz zwierząt futerkowych. Odnajdują również opuszczoną chatkę myśliwych, w których znaleźli szkielety poszukiwaczy złota. Z mapki dowiadują się, że w pobliżu jest nieczynna, dawna kopalnia kruszcu.

W czasie polowania Wabi, Rod i Mykoki muszą wykazać się odwagą i wytrzymałością, by stawić czoło wilkom, nieprzyjaciołom oraz srogiej, kanadyjskiej zimie.

Kategorie
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Polecamy